Posypały się mandaty. Sądecka drogówka znowu w akcji!

2021-12-17 16:42 DR
Kolejne prewencyjne akcje na drogach regionu sądeckiego
Autor: KMP Nowy Sącz Kolejne prewencyjne akcje na drogach regionu sądeckiego

Kolejne prewencyjne akcje na sądeckich drogach zorganizowali policjanci. Jedną pod hasłem „Prędkość”, a drugą pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Jedna i druga miała jeden cel. Uświadamianie kierowcom i pieszym jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy o tym pamiętali i posypały się mandaty.

W sumie policjanci ujawnili 162 wykroczenia, popełnione głównie przez kierujących. Mundurowi wypisali 125 mandatów karnych, pouczyli 27 osób oraz skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny samochodów - mówi Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Jednemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, bo podejrzewali, że samochodem kierował pod wpływem narkotyków.

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Dlatego mundurowi proszą zarówno kierujących, jak i pieszych o rozwagę oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą kilka minut i dzięki temu wcześniej dotrą na miejsce. Podobnie pieszym, którzy przebiegają przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Nic bardziej mylnego, ponieważ właśnie wtedy łatwo o zdarzenie drogowe, które może skończyć się tragicznie -  dodaje Aneta Izworska. 

Policjanci z Nowego Sącza dodają,  że takie i podobne akcje będą powtarzane.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Posypały się mandaty. Sądecka drogówka znowu w akcji!