Posprzątają brzeg rzeki w Nowym Sączu. W weekend akcja PTT i studentów WSB-NLU. Dołączyć może każdy!

2023-03-29 7:24 MR
Akcja sprzątania brzegów Kamienicy w 2022 roku
Autor: Michał Rejduch Akcja sprzątania brzegów Kamienicy w 2022 roku

Przed nami akcja sprzątania brzegów sądeckich rzek. Co roku na wiosnę organizują ją członkowie nowosądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Akcja odbędzie się już po raz piąty, tym razem z pomocą studentów WSB-NLU. W poprzednich latach sprzątane były brzegi Kamienicy i Łubinki.

Nowy Sącz. Sprzątanie brzegów Dunajca

Już po raz piąty zapraszają do wspólnego sprzątania brzegów rzek. Mowa o członkach Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Nowego Sącza, którym w tym roku w akcji pomogą studenci nowosądeckiej WSB-NLU. Tym razem będą sprzątane brzegi rzeki Dunajec. Do pomocy może dołączyć każdy chętny.

W Nowym Sączu powstała kwiatkodzielnia

Zapraszamy wszystkie osoby chętne, do włączenia się do naszej akcji. Podzielimy się na grupy i tak rozstawimy się, żeby każdy miał inny rejon do sprzątania. Każdy z uczestników dostanie rękawiczki i worki na śmieci. Będziemy sprzątać teren od „Panoramy” w górę rzeki - zaprasza Jolanta Augutyńska, prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Dużo śmieci nad rzekami w Nowym Sączu

Poprzednie edycje pokazały, że śmieci nad brzegami rzek w Nowym Sączu jest mnóstwo. To głównie butelki, puszki, ale nie tylko. W niektórych miejscach, zwłaszcza w zaroślach były to prawdziwe wysypiska śmieci. Uczestnicy akcji znaleźli też wielkogabarytowe przedmioty, jak stare lodówki, opony, czy telewizory. Najbliższa akcja już w sobotę od godziny 9. Zbiórka na parkingu przy Panoramie.

Źródło: Posprzątają brzeg rzeki w Nowym Sączu. W weekend akcja PTT i studentów WSB-NLU. Dołączyć może każdy!