Pomóżmy polskim rodzinom ze Lwowa! Rusza zbiórka darów

2021-07-09 18:19 DR
Ruszyła kolejna zbiorka darow dla polskich rodzinn we Lwowie
Autor: fundacja Bratnia Dusza Ruszyła kolejna zbiorka darow dla polskich rodzinn we Lwowie

Jest kolejna okazja do pomagania. Tym razem polskim rodzinom, które mieszkają we Lwowie na Ukrainie. Zbiórkę darów organizuje fundacja Bratnia Dusza, która na swoim koncie ma już wiele takich akcji pomocowych.

Tym razem organizatorzy zbiórki proszą nie o żywność czy ubrania, ale o witaminy dla dzieci i środki czystości, których na Ukrainie bardzo brakuje. Przydadzą się też przybory szkolne dla uczniów.

Bardzo proszę o pomoc. Zbieramy szampony, żele do mycia, mydła, płyny do naczyń czy proszki do prania. Prosimy też o przybory szkolne, bo nie wiemy, czy przed kolejną falą pandemii koronawirusa uda nam się jesienią zorganizować kolejny wyjazd z darami do Lwowa - mówi Iwona Romaniak szefowa fundacji Bratnia Dusza.

Mówi Iwona Romaniak szefowa fundacji Bratnia Dusza

Dary można przynosić do 25 lipca do Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, które znajduje się przy ulicy Szwedzkiej. Natomiast konwój na Ukrainę z Nowego Sącza ma wyruszyć 29 lipca.

Część zebranych darów zawiozą motocykliści z Nowego Sącza i regionu, którzy już obiecali nam pomoc. Nadal potrzebujemy jeszcze busa, który zabrałby resztę rzeczy. Jeżeli ktoś mógłby nam taki samochód zaoferować, to bardzo prosimy - dodaje Iwona Romaniak.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

Fundacja Bratnia Dusza takie akcje organizuje bardzo często. Do tej pory zebrane dary trafiały nie tylko do polskich rodzin we Lwowie, ale też do tamtejszych domów dziecka czy hospicjów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pomóżmy polskim rodzinom ze Lwowa. Rusza zbiórka darów!