Policyjny dron nad Nowym Sączem. Sprawdź kto był na celowniku!

2021-11-30 15:27 DR
Dron pomagał policjantom z Nowego Sącza.  Takie akcje będą powtarzane
Autor: KMP Nowy Sącz Dron pomagał policjantom z Nowego Sącza. Takie akcje będą powtarzane

Nie tylko z ziemi, ale też z powietrza policjanci z Nowego Sącza patrolowali miasto. Mundurowym pomagał dron małopolskiej policji. Urządzenie wyposażone w kamery sprawdzało czy piesi i kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego na ulicach Nowego Sącza.

Policjanci z dronem pojawili się w miejscach, które są najbardziej niebezpieczne dla pieszych, a także rowerzystów. Kamera drona między innymi monitorowała czy kierowcy nie wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, czy nie omijają pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzała czy piesi nie wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem lub nie przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.

W momencie, gdy operator drona zaobserwował wykroczenie, natychmiast przekazywał informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował interwencję wobec sprawcy. Kontrolowani kierowcy i piesi byli bardzo zaskoczeni tą niecodzienną sytuacją – przyznaje Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 97 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Policjanci wypisali 73 mandaty karne, pouczyli 18 kierujących oraz skierowali 6 wniosków do sądu o ukaranie.

QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?

Pytanie 1 z 15
Ten kadr pochodzi z teledysku do piosenki...
QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?

Policja zapewnia, że podobne działania z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane w naszym regionie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Policyjny dron nad Nowym Sączem. Sprawdź kto był na celowniku!