Policyjna grupa SPEED na Sądecczyźnie działa już dwa lata

2021-07-21 13:07 MR
Sadecka grupa speed
Autor: KMP Nowy Sącz Sądecka grupa speed

W tym czasie skontrolowali ponad 9 tysięcy pojazdów, zatrzymali kierowców, którzy popełnili różne wykroczenia blisko 11 tysięcy razy. Mowa o policjantach sądeckiej grupy SPEED, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w naszym regionie.

Wszystko zaczęło się 19 lipca 2019 roku, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Tego dnia prace rozpoczął Wojewódzki Nieetatowy Zespół ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach pod nazwą „SPEED”. W jego skład weszli również specjalistycznie przeszkoleni i najbardziej doświadczeni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji, którzy od tego czasu, każdego dnia wyruszają na drogi Sądecczyzny i okolicznych powiatów, gdzie walczą z przejawami agresji na dordze oraz łamaniem przepisów przez kierujących.

Sądecka biblioteka zaprasza w podróż do czasów PRL-u

Przez ostatnie dwa lata, mundurowi z sądeckiej grupy „SPEED” mieli ręce pełne roboty. W tym czasie skontrolowali 9 037 pojazdów, ujawniając 10 843 wykroczenia, z czego 6 016 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Aż 175 zatrzymanych do kontroli kierowców przekroczyło limit prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci ujawnili także 94 przestępstwa popełnione przez kierujących, z których 56 prowadziło pojazd w stanie nietrzeźwości, Funkcjonariusze nałożyli 9 251 mandatów i skierowali 259 wniosków do sądu o ukaranie. Ponadto, policjanci zatrzymali 208 praw jazdy oraz 444 dowody rejestracyjne pojazdów – informuje Aneta Izworska z biura prasowego nowosądeckiej Policji.

Funkcjonariusze sądeckiej grupy „SPEED”, na drogach miasta i powiatu wielokrotnie prowadzili również wzmożone działania kontrolne pojazdów, które były odpowiedzią na sygnały docierające do policjantów ze strony mieszkańców Sądecczyzny. Przypominamy, że każdy może poinformować Policję np. o miejscu, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub wysyłając zarejestrowany materiał filmowy z agresywnym zachowaniem innego uczestnika ruchu na adres mailowy: stopagresjidrogowej@nowy-sacz.policja.gov.pl.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Policyjna grupa SPEED na Sądecczyźnie działa już dwa lata