Policja podsumowała tegoroczną akcję Znicz

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policja podsumowała tegoroczną akcję "Znicz"

Policja podsumowała akcję „Znicz” na Sądecczyźnie. Finał był tragiczny

2021-11-03 16:15

Policjanci z Nowego Sącza podsumowali tegoroczną akcję „Znicz”. Działania pod takim hasłem na drogach regionu trwała od 29 października do 2 listopada.

W tym czasie mundurowi pomagali mieszkańcom oraz osobom, które przyjechały na Sądecczyznę, bezpiecznie dotrzeć do miejsc pochówku bliskich. Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, ale nie tylko.

W sumie na drogach miasta i regionu doszło do 3 wypadków, 38 kolizji, 3 osoby zostały ranne. Niestety 3 osoby zginęły.

Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło 2 listopada w miejscowości Bilsko, gdzie na drodze krajowej nr 75 zderzyły się dwa pojazdy. Samochód marki Renault Trafic i ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą. Na miejscu zmarły dwie osoby, a kolejna w szpitalu - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu. 

Podczas tegorocznej akcji „Znicz” na drogach regionu sądeckiego policjanci zatrzymali 10 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Prawo jazdy straciło też 2 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:

W całej Małopolsce od piątku 29 października do wtorku 2 listopada doszło do 32 wypadków w których zginęły 3 osoby, a 38 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 91 nietrzeźwych kierujących. Największe natężenie ruchu odnotowano we wtorek 2 listopada.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Policja podsumowała akcję „Znicz” na Sądecczyźnie. Finał był tragiczny