Policjanci zatrzymali mężczyznę,  który był poszukiwany przez sąd

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez sąd

Pokrzywdzony okazał się… poszukiwanym. Mężczyzna trafił za kratki!

2022-02-10 11:54

Podczas patrolowania centrum Nowego Sącza policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy się awanturowali. Mundurowi szybko zareagowali. Wtedy okazało się, że jeden z nich drugiemu ukradł telefon.

Tu sprawa skomplikowała się nieco bardziej, bo po sprawdzeniu danych okazało się, że pokrzywdzony był poszukiwany przez sąd, bo miał trafić do więzienia.

Po wylegitymowaniu oraz sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jeden z nich, 26-latek, jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chorzowie w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że awanturę wszczął 20-letni sądeczanin, który zabrał telefon 26-latka, a gdy ten zażądał zwrotu, zaczął go uderzać i kopać. Podczas przeszukania odzieży młodszego z mężczyzn policjanci znaleźli skradziony telefon - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Obydwaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu – mieli go w organizmie po blisko 2 promile.

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?

20-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Z kolei 26-latek został przewieziony do zakładu karnego w Nowym Sączu, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy za oszustwa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Pokrzywdzony okazał się… poszukiwanym. Mężczyzna trafił za kratki!