Pociąg retro wyjeżdża na tory. Po raz ostatni na jedną z najpopularniejszych tras

2021-06-14 7:16 MR
pociąg retro
Autor: Michał Rejduch Pociąg retro po raz ostatni wyjedzie na jedną z najpopularniejszych tras

Rozkład jazdy już gotowy, a składy przygotowane. 4 lipca pociągi retro znowu wyjadą na małopolskie tory. W tym sezonie wakacyjnym na turystów będzie czekać kilkanaście wycieczek. Dokąd pojadą zabytkowe składy?

Pociąg retro ponownie wyjedzie na małopolskie tory. Na najbliższe miesiące Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei szykuje 18 wycieczek. Zabytkowe składy pojadą między innymi z Nowego Sącza do Chabówki czy Krynicy, ale także z Tarnowa do Żabna, czy Tuchowa.

Pociąg Niepodległości pojechał bez pasażerów

Nasz cykl przejazdów w tym roku chcieliśmy skoncentrować na trasie Chabówka – Nowy Sącz. Na niej pojedzie aż 9 pociągów. To dlatego, że w listopadzie, ta trasa będzie wyłączona z ruchu, dlatego że mają tam ruszyć prace związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury. Według wielu jest to najładniejsza trasa w Małopolsce, ale także i w Polsce. Nasze wycieczki kierujemy do szerokiego grona odbiorców. Podróż takim pociągiem jest pewnego rodzaju podróż w czasie – mówi Łukasz Wideł z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Rozkład jazdy pociągu retro znajdziecie na TUTAJ. Po wakacjach pociąg pojawi się między innymi w Muszynie, Krynicy, Tarnowie, Tuchowie czy Żabnie.

POSŁUCHAJ: Łukasz Wideł mówi o wycieczkach pociągiem retro
Źródło: Pociąg retro wyjeżdża na tory. Sprawdź, którą trasą pojedzie po raz ostatni!