Policjant po służbie zatrzymał złodziei paliwa

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjant po służbie zatrzymał złodziei paliwa

Po służbie zatrzymał złodziei. Policjantem jest się przez całą dobę!

2021-11-10 16:00

Nie tylko na służbie jest się policjantem, ale prze 24 godziny na dobę. Udowodnił to dzielnicowy z Grybowa, który po pracy zatrzymał złodziei paliwa.

Złodzieje pod osłoną nocy próbowali ukraść paliwo z koparki, która była zaparkowana przy jednej z dróg. Te plany się jednak nie udały, bo złodziejom skutecznie przeszkodził młodszy aspirant Artur Rycek dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grybowie, który akurat jechał po służbie do domu.

Będąc na granicy powiatu nowosądeckiego i gorlickiego, między Polną a Szalową policjant zauważył, że przy zaparkowanej w pobliżu drogi koparce stoi dwóch mężczyzn, którzy na widok nadjeżdżającego samochodu schowali się za maszyną. Policjant, podejrzewając, że to najprawdopodobniej złodzieje paliwa, bez wahania się zatrzymał i zadzwonił do dyżurnego z prośbą o wsparcie kolegów będących na służbie. Wkrótce na miejscu pojawił się patrol z Grybowa, a także z Bobowej, ponieważ do zdarzenia doszło już na terenie powiatu gorlickiego. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Mundurowi w pobliżu maszyn znaleźli młotek, kanister i gumowy przewód podpięty do koparki. Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi. Mieli w organizmie po prawie 2 promile alkoholu. Teraz sprawcy odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Po służbie zatrzymał złodziei. Policjantem jest się przez całą dobę!