Pierwsze maszyny wjechały już na murawę. Budowa stadionu nabiera tempa!

2021-06-24 18:27 DR
Ruszyły pierwsze prace budowlane na stadionie w Nowym Sączu
Autor: Dariusz Ryś Ruszyły pierwsze prace budowlane na stadionie w Nowym Sączu

Jak zapowiadali, tak zrobili. Firma, która wygrała przetarg na budowę stadionu sportowego w Nowym Sączu już pracuje w terenie. Na razie to tylko prace porządkowe i przygotowawcze.

Na razie to demontaż krzesełek, które były na trybunach od strony rzeki Kamienicy. Trwają też prace ziemne w miejscu, gdzie znajdowało się boczne boisko treningowe. Główne prace budowlane mają się zacząć za kilka dni.

Budowa stadionu przy ulicy Kilińskiego będzie kosztować nieco ponad 50 milionów złotych. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to pierwszą część nowego stadionu zobaczymy już jesienią. Będzie to podgrzewana murawa. W kolejnych miesiącach będą powstawać pozostałe elementy. Między innymi zadaszone trybuny, parkingi oraz budynki klubowe.

Firma, która wygrała przetarg na budowę stadionu ma 2 lata od dnia podpisania umowy. To oznacza, że pierwsze mecze na nowym obiekcie będzie można rozegrać w połowie 2023 roku.

Nowy stadion sportowy w Nowym Sączu powstanie przy ulicy Kilińskiego na minimum 4,5 tysięcy zadaszonych miejsc siedzących plus 360 miejsc dla kibiców drużyny gości. Na miejscu będzie też punkt medyczny szatnie dla drużyn i sędziów, pomieszczenie kontroli antydopingowej, studia TV oraz sala do konferencji prasowych. Będą też punkty gastronomiczne.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

Nowy stadion ma spełniać wszelkie warunki, które są konieczne do gry nie tylko w I lidze, ale też w Ekstraklasie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Pierwsze maszyny wjechały już na murawę. Budowa stadionu nabiera tempa!