Piękne zakątki Ukrainy uchwycone w obiektywie Kamila Bańkowskiego [GALERIA]

2022-05-09 12:15 MR

Zdjęcia z dwóch wypraw na Ukrainę autorstwa sądeczanina Kamila Bańskowskiego można oglądać w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. Wystawa zatytułowana „Ukraina – raj nieutracony” odbywa się w ramach Dni Ukraińskich, które trwają w Nowym Sączu. Co zobaczymy na fotografiach?

Te zdjęcia naprawdę warto zobaczyć!

Półwysep krymski i Odessę uchwycone na fotografiach można obejrzeć w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Trwa tu wystawa zdjęć fotografa Kamila Bańkowskiego, który odwiedził Ukrainę w 2012 i 2019 roku. Zobaczymy na nich nie tylko krajobrazy, ale również architekturę.

W Nowym Sączu powstała kwiatkodzielnia

Pierwsza z moich wypraw miała miejsce dokładnie 10 lat temu w maju. Wtedy odwiedziłem półwysep krymski. Przejechaliśmy  cały Krym ze znajomymi. Ten zbiór zdjęć jest uzupełniony o fotografie z podróży z 2019 roku do Odessy. Zdjęcia z Krymu, to są głównie krajobrazy. Pokazuje przeurocze zakątki. Fragmenty miasta n fotografiach, to są zdjęcia z Odessy. Byłem tam w listopadzie 2019 roku i tam starałem się robić zdjęcia reporterskie. Pokazuje na nich to, czego na co dzień zauważyć tam się nie dało – mówi Kamil Bańkowski.

QUIZ. Starówki w polskich miastach. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 15
Pierwsze zdjęcie na rozgrzewkę. Widzimy na nim starówkę
Wrocław Rynek Starówka

Będzie zbiórka pieniędzy dla Ukrainy

Wystawa jest organizowana w ramach Dni Ukraińskich, które trwają w Sokole. Można ją oglądać do 15 maja. Wcześniej, bo w czwartek, 12 maja odbędzie się tu koncert „Piękne dźwięki z Ukrainy” w trakcie którego usłyszymy ukraińskich muzyków, Podczas koncertu odbędzie się także zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na pomoc Ukrainie.

Źródło: Piękne zakątki Ukrainy uchwycone w obiektywie Kamila Bańkowskiego [GALERIA]