Oszuści znów dali o sobie znać. Nie dajcie się nabrać!

2021-11-08 16:55 DR
Uwaga na oszustów.  Znowu zaatakowali w Nowym Sączu
Autor: KMP Nowy Sącz Uwaga na oszustów. Znowu zaatakowali w Nowym Sączu

Uwaga na oszustów. Dziś od rana sądecka Policja otrzymała już kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy tak zwaną metodą na wypadek. Oszuści najczęściej dzwonili do osób starszych.

Dlatego mundurowi proszą seniorów o ostrożność i rozwagę, a młodych ludzi proszą o informowanie swoich rodziców, dziadków i sąsiadów o sposobach działania oszustów.

Oszuści dzwonili z numerów zastrzeżonych do seniorów z Sądecczyzny i podszywali się pod policjantów lub osoby z rodzin poszkodowanych w wypadkach, które mieli spowodować krewni rozmówców. Fałszywi funkcjonariusze informowali, że syn/córka/wnuk spowodował wypadek i potrzebuje dużej sumy pieniędzy, by uniknąć konsekwencji prawnych, a z kolei rzekoma rodzina poszkodowanych prosiła o wsparcie finansowe na leczenie rannego - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Tym razem seniorzy na szczęście nie dali się oszukać i nikt nie stracił pieniędzy. Takie próby mogą się jednak powtarzać. Dlatego trzeba uważać.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?

O tym warto pamiętać 

W momencie, gdy ktoś podając się przez telefon na przykład za krewnego czy policjanta i będzie żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć rozmowę telefoniczną. Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich, a najlepiej wykonajmy telefon zwrotny do osoby, za którą podaje się oszust, by upewnić się czy faktycznie znalazła się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Wykonanie takiego połączenia pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie wpuszczać ich do domu czy mieszkania.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Oszuści znów dali o sobie znać. Nie dajcie się nabrać. Przypomina policja