Uwaga na SMS od oszustów.  Można stracić pieniądze

i

Autor: Darek Ryś Uwaga na SMS od oszustów. Można stracić pieniądze

Oszuści atakują. Uważajmy na podejrzane SMS-y, które dostajemy!

2021-12-17 16:10

Uwaga na SMS-y z prośbą o dopłatę do przesyłek pocztowych lub kurierskich. To mogą być oszuści. Przed świętami takich wiadomości przychodzi bardzo dużo. Dlatego policjanci proszą o ostrożność.

Chwila nieuwagi lub zbyt szybka reakcja na taką wiadomość może skończyć się tym, że trafimy na witrynę oszusta i stracimy nasze pieniądze.

SMS-y, które w ostatnim czasie dostaje wielu z nas informują na przykład o niedopłacie do przesyłki albo innych drobnych problemach, które można rozwiązać przez wpłatę niewielkiej sumy pieniędzy. W takiej wiadomości przesyłany jest też link do fałszywej strony internetowej, która jest łudząco podobna do autentycznej strony banku. Kiedy zalogujemy się w takiej witrynie przestępcy uzyskują dane, które później wykorzystują w celu wyłudzenia pieniędzy - ostrzega Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

Dlatego nie ryzykujmy i dokładnie sprawdzajmy wiadomości, które dostajemy. Nie należy klikać w linki przesyłane w podejrzanych wiadomościach, a przede wszystkim unikać dokonywania w ten sposób jakichkolwiek płatności.

Kolejny szalony tydzień. Czy to pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Super Biznes zachęca do wysyłania listów do Komisji Europejskiej. W jakiej sprawie?

Zanim zdecydujemy się na kliknięcie w podlinkowaną stronę lub pobranie załącznika należy dokładnie przyjrzeć się otrzymanej wiadomości, ponieważ bardzo często w nazwie domeny znajduje się literówka albo przekręcona czy niepełna nazwa firmy.

Logując się na strony z płatnościami najlepiej wprowadzić adres własnoręcznie, a nie korzystać z przekierowania.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Oszuści atakują. Uważajmy na podejrzane SMS-y, które dostajemy!