Oryginalne ozdoby na choince? Podpowiadamy, jak je zrobić!

2021-12-21 13:25 MR
rękodzieło
Autor: Michał Rejduch Rękodzieło staje się coraz bardziej popurlane

Ozdoby choinkowe wcale nie muszą być drogie. Wiele z nich możemy zrobić samemu z materiałów, które znajdziemy w każdym domu. Takie tworzenie ozdób może być fajną zabawą dla całej rodziny, a nasza choinka dzięki temu będzie też wyjątkowa. Mamy dla was kilka podpowiedzi!

Wielki powrót do rękodzieła

Rękodzieło przezywa swój wielki powrót. Coraz więcej osób zamiast chińszczyzny na choince woli ręcznie robione ozdoby. Takie bombki, czy zawieszki możemy zrobić sami. Wystarczy tylko kilka prostych przedmiotów, które na pewno znajdziemy w każdym domu. Przy okazji może być z tego fajna zabawa.

Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY

W tym momencie wielu z nas dochodzi do wniosku, że ta chińszczyzna nie jest już taka fajna, że to się powiela. Ludzie wracają do rękodzieła. Każdy jest w stanie wykonać samemu ozdoby. Liczy się dobra chęć i pomysł. To nie trzeba mieć żadnych zdolności. Możemy wykorzystać kartony, farby, klej, wyciąć różne ozdoby, cekiny. Zrobić z tego renifery, aniołki, bałwanki. Możemy wykorzystać sznurki, suszone plasterki cytryn, czy pomarańczy. Z tego powstaną fantastyczne ozdoby choinkowe – podpowiada nauczycielka plastyki z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Wioletta Michałowska.

Sonda
Czy przy świątecznym stole rozmawiasz z rodziną o polityce?

Tu warto dodać, że takie własnoręcznie robione świąteczne ozdoby mogą okazać się też dobrym prezentem pod choinkę.