Ogromne zniszczenia na Sądecczyźnie po niedzielnej ulewie

2021-07-19 8:41 MR
Zniszczone skrzyżowanie ulicy Grabowej i Barskiej
Autor: Michał Rejduch Zniszczone skrzyżowanie ulicy Grabowej i Barskiej

Sądecczyzna liczy stary po niedzielnej ulewie, która przeszła nad regionem. Wody z rzek i potoków znowu wylały i zalały gospodarstwa oraz drogi. Niektóre z nich są mocno zniszczone. Fatalnie sytuacja wyglądała w Nowym Sączu, gdzie potok Naściszówka zalał ulicę Grabową.

Fatalnie sytuacja wygląda w powiecie nowosądeckim. W gminie Chełmiec uszkodzone zostały trzy mosty na Naściszówce w miejscowości Naściszowa, prowadzące do budynków mieszkalnych. Dwa z nich są nieprzejezdne — jeden został całkowicie podmyty, drugi zapadł się i grozi całkowitym zawaleniem. Trzeci most został zabezpieczony i jest przejezdny. Sytuacja bardzo źle wyglądała także w gminie Łącko.

Jak informują pracownicy Urzędu Gminy, gwałtowne i nawalne opady deszczu spowodowały uszkodzenia w infrastrukturze drogowe w miejscowościach: Zarzecze, Obidza, Brzyna, Łącko, Czerniec, Zabrzeż, Maszkowice i Zagórzyn. Na pograniczu Łącka i Czerńca powstało osuwisko – informuje Maria Olszowska z Biura Prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Przez kilka godzin zamknięta była również droga Nowy Sącz - Wilczyska na odcinku Naściszowa - Librantowa w wyniku naniesionego żwiru, mułu i błota. Potok Naściszówka zalał wczoraj domy przy ul. Grabowej w Nowym Sączu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Ogromne zniszczenia na Sądecczyźnie po niedzielnej ulewie