Nowy Sącz

Ogromna liczba prac przesłanych na konkurs „Moja przygoda w muzeum” [ZDJĘCIA]

2023-06-01 12:42

Blisko 300 prac trafiło w tym roku na konkurs „Moja przygoda w muzeum”. W Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu podsumowano jego trzydziestą edycję. Jak zwykle młodzi artyści dopisali i przedstawili swoje prace inspirowane wizytą w muzealnych oddziałach.

Nowy Sącz. Finał konkursu "Moja przygoda w muzeum"

Zwiedzili muzealne oddziały, a potem przygotowali prace plastyczne, które nawiązywały do eksponatów. W Nowym Sączu podsumowano kolejną edycję konkursu „Moja Przygoda w Muzeum”. Jak zwykle prace przygotowali uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, a także kół zainteresowań prowadzonych przez Pałac Młodzieży, świetlice środowiskowe czy centra kultury działające w powiecie nowosądeckim. Na wystawie w Domu Gotyckim można zobaczyć obrazy olejne, szkice, grafiki, prace na tkaninie, rzeźby, ale też pracę multimedialną.

Otwarcie sezonu w skansenie w Nowym Sączu

Bardzo nas cieszy liczba prac, które przysłano na konkurs. Oceniliśmy blisko 300 prac wykonanych naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Dominowały prace inspirowane wizytami w Galerii Marii Ritter, Miasteczku Galicyjskim, Skansenie, ale również takie wzorowane na twórczości Bolesława Barbackiego — mówi Anna Wideł w Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, która oceniała prace.

"Moja przygoda w muzeum". Ponad 20 nagród

Jurorzy przyznali łącznie 22 nagrody i 52 wyróżnienia. Wystawę można oglądać do 1 lipca, później prace pojada na konkurs ogólnopolski do Torunia. Konkurs przeprowadzono w 6 oddziałach i filiach Muzeum, tj. w Gmachu Głównym, Domu Gotyckim, Galerii Marii Ritter i Starych Wnętrzach Mieszczańskich, Sądeckim Parku Etnograficznym, Miasteczku Galicyjskim, Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju oraz Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu. Uczestnicy konkursu mieli możliwość poznania zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu w trakcie wizyt, jak również poprzez multimedia i publikacje.

Źródło: Ogromna liczba prac przesłanych na konkurs „Moja przygoda w muzeum” [ZDJĘCIA]