Od początku pandemii pomogli ponad 300 osobom. Dołącz do Sądeckiej Pomocy Sąsiedzkiej!

2021-04-15 8:05 MR
senior
Autor: www.pixabay.com

Sądecka Pomoc Sąsiedzka cały czas działa. To ważne przypomnienie dla tych, którzy przez pandemie koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji. Głównym zadaniem akcji jest wzajemna sąsiedzka pomoc w codziennych obowiązkach, czy zakupach.

Zrobią zakupy, wyprowadzą psa na spacer, ale też pomogą w pracach domowych. Mowa o wolontariuszach akcji „Sądecka Pomoc Sąsiedzka”, która działa już ponad rok. To ważne przypomnienie szczególnie dla osób starszych, które przez zagrożenie koronawirusem wolą pozostać w domach, lub tych, które zmuszone są przez sytuację zdrowotną. Do tej pory wolontariusze trafili do ponad 320 mieszkańców Nowego Sącza.

Kubki wielokrotnego użytku. Pierwsze takie kubki w Polsce!

Jest to pomoc całkowicie bezpłatna. Jeśli ktoś dzwoni do nas o pomoc, my znajdujemy wolontariusza, który mieszka w pobliżu, przekazujemy numer i taki wolontariusz kontaktuje się z osobą w potrzebie. Jest duża potrzeba, jeśli chodzi o pomoc seniorom na terenie Nowego Sącza, głównie chodzi o zakupy – wyjaśnia Jakub Bocheński, pomysłodawca i koordynator akcji.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Sądecka Pomoc Sąsiedzka ruszyła w ubiegłym roku po wybuchu pandemii korona wirusa. Akcja jednak nie zwalnia, a szczegóły są na facebookowym profilu Sądecka Pomoc Sąsiedzka. Można także dzwonić pod numer 505 537 880. Organizatorzy nadal szukają wolontariuszy, którzy są chętni do pomocy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Od początku pandemii pomogli ponad 300 osobom. Dołącz do Sądeckiej Pomocy Sąsiedzkiej!