Od Giewontu po Pustynię Błędowską. Rusza weekendowa akcja szczepień. Taże u nas!

2021-06-12 10:22 DR
Krynica Zdrój jest na mapie weekendwej akcji szczepień przeciwko COVID 19
Autor: Darek Ryś Krynica Zdrój jest na mapie weekendwej akcji szczepień przeciwko COVID 19

Będzie można wypoczywać, ale też zaszczepić się przeciwko COVID 19. Taką możliwość w ten weekend będą mieli ci, którzy pojawią się w turystycznych miejscowościach w Małopolsce.

Specjalne punkty do szczepień będą czekać w kilku miejscach. Między innymi w Szczawnicy, Zakopanem czy Krynicy Zdroju.

Chcemy pokazać, jak piękna jest Małopolska, a zarazem stworzyć dobry klimat wokół szczepień, bo wszyscy chcemy w końcu cieszyć się towarzystwem najbliższych, swobodnie się przemieszczać. Jesteśmy stęsknieni za swobodą funkcjonowania nienaznaczoną pandemią. A przepustką do normalności są właśnie szczepienia – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W sumie na turystów i mieszkańców w czterech lokalizacjach w Małopolsce będzie czekać pięć tysięcy dawek jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson.

Posłuchaj mieszkańców i turystów, którzy przyszli na szczepienia oraz dyrektora szpitala w Krynicy Sławomira Kmaka
Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?

Co ważne, aby przyjąć szczepionkę, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Serdecznie zapraszamy do Krynicy-Zdroju. Trzy zespoły szczepienne są przygotowane wraz ze Szpitalem Powiatowym. Bardzo się cieszymy, że turyści będą mogli zaszczepić się preparatem Johnson&Johnson przy okazji wypoczynku. Postaramy się, aby wszyscy byli zadowoleni i wszystkie szczepionki zostały w sposób właściwy spożytkowane - zaznacza burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba.

Mówi Piotr Ryba burmistrz Krynicy Zdroju

Tak jak w działających już punktach szczepień, również w punktach plenerowych obecne będą zespoły kadry medycznej, które zajmą się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Szczepienia będą wykonywane między godziną 10, a 18. Oprócz samych szczepień miasta i gminy przygotowały też rożne atrakcje dla turystów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Od Giewontu po Pustynię Błędowską. Trwa weekendowa akcja szczepień. Także u nas!