Obrazy Barbackiego w Galerii na Wąskiej. Magister Mors przeniósł tam akt znanej aktorki

2021-06-08 7:57 MR

Obrazy znanego sądeckiego malarza Bolesława Barbackiego przenosi na mury jednej z kamienic w centrum Nowego Sącza. Magister Mors, sądecki artysta po raz kolejny zmierzył się z twórczością Barbackiego. Tym razem w „Galerii na Wąskiej” pojawił się obraz, na którym można oglądać Danutę Szaflarską.

Kolejny obraz można oglądać na ścianie kamienicy przy ulicy Wąskiej w Nowym Sączu. Tym razem to akt, przedstawiający młoda Danutę Szaflarską. Barbacki obraz namalował w latach 30. ubiegłego wieku. W ramach obchodów Roku Barbackiego sądecki artysta magister Mors zdecydował się stworzyć z nich kolorowe murale.

W Nowym Sączu pojawiły się nowe murale. Zobaczcie

Przestrzenie do stworzenia takich prac na ścianie kamienicy przy ul. Wąskiej jest dziesięć. Na razie mam plan na pewno na pięć obrazów. Okiennice są bardzo zróżnicowane, nie we wszystkich takie obrazy mogą dobrze wyglądać. Barbacki był gównie portrecistą. Ja też bardzo lubię portrety, ale kuszą mnie te akty, które malował artysta – mówi sądecki graficiarz magister Mors.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...

„Galeria na Wąskiej” to pomalowana na biało ściana kamienicy przy ulicy Wąskiej w centrum Nowego Sącza. Od kilku lat magister Mors tworzy w okiennicach różne obrazy. W tym roku zdecydował się zmierzyć z twórczością Bolesława Barbackiego i przenieść w formie muralu niektóre jego obrazy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Obrazy Barbackiego w Galerii na Wąskiej. Magister Mors przeniósł tam akt znanej aktorki