Nowy samochód dostali strażacy z Nowego Sącza. Zobacz jak wygląda!

2021-07-25 11:57 DR
Nowy samochód dostali strażacy z Nowego Sącza
Autor: PSP Nowy Sącz Nowy samochód dostali strażacy z Nowego Sącza

Nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczych trafił właśnie do Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Pojazd jest doskonale wyposażony w sprzęt oraz urządzenia, które wykorzystują strażacy przy pożarach, ale też w ratownictwie drogowym. Samochód kosztował ponad milion złotych.

Samochód posiada zbiornik na wodę o pojemności 5400 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 555 litrów. Pojazd jest wyposażony w linię o długości 60 metrów, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy z elektrycznym agregatem prądotwórczym i wyciągarkę elektryczną. Nowy samochód pożarniczy jest wyposażony w komplet narzędzi hydraulicznych i poduszek pneumatycznych do ratownictwa drogowego i technicznego.

Na tym jednak nie koniec, bo pojazd na swoim wyposażeniu ma również 6 aparatów oddechowych z maskami, 2 ubrania żaroodporne, motopompę pływającą, turbowentylator oddymiający, zestaw drabin pożarniczych, pilarkę łańcuchową i piłę tarczową do betonu i stali, lampę przenośną z akumulatorem, kompletny zestaw ratownictwa medycznego R1, pompę zanurzeniową, kilka urządzeń pomiarowych, węże pożarnicze oraz inny drobny sprzęt ratowniczy, oświetleniowy i do łączności radiowej.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Nowy samochód zastąpi samochód Renault z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 2, który z kolei zostanie przesunięty do JRG numer 1 i tam zastąpi uszkodzony i wycofany z użycia samochód cysternę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowy samochód dostali strażacy z Nowego Sącza. Kosztował ponad milion!