Nowy Sącz znowu pomaga! Kolejny konwój z darami pojechał do polskich rodzin we Lwowie

2021-07-29 11:55 DR
Dary z Nowego Sącza pojechały na Ukrainę. W konwoju także motocykliści
Autor: Dariusz Ryś Dary z Nowego Sącza pojechały na Ukrainę. W konwoju także motocykliści

Kolejne prezenty z Nowego Sącza pojechały na Ukrainę. Dary dla polskich rodzin, które mieszkają we Lwowie zebrała Fundacja Bratnia Dusza. W transporcie zgromadzonych rzeczy pomagają lokalne firmy oraz motocykliści.

Dary dla polskich rodzin na Ukrainie były zbierane przez kilka tygodni. Do paczek dołożyli się nie tylko mieszkańcy Nowego Sącza i regionu, ale też pracownicy sądeckich urzędów oraz lokalnych firm.

Mamy wszystko to o co prosiliśmy. Jest żywność z długą datą przydatności do spożycia, słodycze, środki higieny osobistej, środki czystości, przybory szkolne i polskie książki. Nie zabrakło też zabawek dla maluchów, preparatów witaminowych i zdrowej żywności dla dzieci -mówi Iwona Romaniak szefowa fundacji.

Posłuchaj Iwony Romaniak i motocyklistów

Dary, które zebrano w Nowym Sącz trafią do rodzin wielodzietnych z polskimi korzeniami, ale też do podopiecznych Katedry Lwowskiej oraz dzieci z sierocińców we Lwowie.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Konwój z Nowego Sącza wyjechał w czwartek rano. Po przekroczeniu granicy do akcji przyłączy się też policja oraz motocykliści z Ukrainy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowy Sącz znowu pomaga! Kolejny konwój z darami pojechał do polskich rodzin we Lwowie