Manifestacja na nowosądeckim rynku przeciwko wojnie na Ukrainie

i

Autor: Agata Wolak

Nowy Sącz solidarny z Ukrainą

2022-02-27 16:38

Mieszkańcy Nowego Sącza wyszli dziś na ulicę, żeby po raz kolejny okazać swoje wsparcie dla Ukrainy. W pikiecie, którą zorganizowano na miejskim rynku wzięło udział ponad dwieście osób.

„Nowy Sącz solidarny z Ukrainą”, „Putin do domu” czy „Wolna Ukraina”- między innymi takie hasła znalazły się na transparentach, które przynieśli ze sobą sądeczanie na miejski rynek. Właśnie tam w niedzielne popołudnie odbyła się manifestacja wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów.

Chcemy, żeby kolejny raz mocno i wyraźnie wybrzmiał głos sądeczan sprzeciwu i protestu przeciwko bandyckiemu terrorowi jaki sieje Putin i Federacja Rosyjska, gwałcąc wszelkie podstawy człowieczeństwa- mówi Jakub Bocheński, organizator wydarzenia. Chcemy też solidaryzować się z całym narodem Ukraińskim. Chcemy ich zapewnić o naszym bezwarunkowym wsparciu, również tym materialnym- dodaje Bocheński.

Na miejskim rynku zebrało się w sumie ponad dwieście osób, wśród których była między innymi Ukrainka Olga Szałalio, która od pięciu lat mieszka w Nowym Sączu.

- Bardzo dziękujemy Polakom za wsparcie Ukrainy bo sytuacja jest naprawdę straszna. Wczoraj rodzice wyjechali z Kijowa. Przez trzy dni byli bombardowani. My jesteśmy po prostu w szoku, jak coś takiego może się dziać w XXI wieku- mówi pani Olga.

Podczas manifestacji minutą ciszy uczczono też pamięć wszystkich ofiar wojny na Ukrainie.

Źródło: Nowy Sącz solidarny z Ukrainą