Nowy Sącz: Ruszyła budowa nowoczesnego apartamentowca. Buduje go STBS

2021-11-22 8:25 MR
Budowa nowego apartamentowca przy ul. Bronisława Czecha
Autor: Biuro prasowe UM Nowego Sącza Ruszyła budowa nowego apartamentowca przy ul. Bronisława Czecha

Miejska spółka zabrała się za budowę nowoczesnego apartamentowca przy ul. Bronisława Czecha. Ceny mieszkań mają być konkurencyjne w porównaniu z tymi od deweloperów. Kto może się starać o takie mieszkanie? Sprawdziliśmy to dla Was!

Pierwszy taki apartamentowiec w Nowym Sączu

Będzie to pierwszy blok, jaki od 10 lat wybuduje STBS. Prace już ruszyły. W apartamentowcu mają się znaleźć 53 mieszkania o różnej powierzchni. Będzie to budynek z podziemnymi miejscami parkingowymi i miejscami postojowymi na zewnątrz. Jeżeli nie będzie opóźnień, to mieszkania mają być gotowe już w 2023 roku. Niestety nie będą one dostępne dla każdego. Kto może się starać o lokum w takim bloku?

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

Przede wszystkim osoby, które nie posiadają na terenie Nowego Sącza żadnego prawa do lokalu oraz osoby, które nie są osobami majętnymi – wyjaśnia prezes STBS Jacek Żelasko.

Sonda
Czy masz mieszkanie na własność?

Takich apartamentowców STBS wybuduje więcej

Mieszkania będą miały powierzchnię od 40 do ponad 80 metrów kwadratowych. Czynsz za metr kwadratowy ma wynosić 14 złotych 10 groszy. Podobne budynki w przyszłości mają też powstać przy placu Dąbrowskiego, przy ul. 29 listopada oraz na osiedlu Dąbrówka. Osoby zainteresowane mieszkaniem mogą już składać wnioski w siedzibie STBS przy ul. Kusocińskiego 4A.

Źródło: Nowy Sącz: Ruszyła budowa nowoczesnego apartamentowca. Buduje go STBS