Nowy Sącz. Podsumowano kwestę dla WOŚP. Ile pieniędzy trafiło do puszek?

2023-02-01 12:29 MR
Puszka WOŚP
Autor: Michał Rejduch Puszka WOŚP

Wielkie liczenie w całej Polsce nadal trwa. Nowy Sącz do ogromnej skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dorzucił na razie ponad 223 tysiące złotych. Dokładna kwota będzie znana w drugiej połowie lutego.

Nowy Sącz zagrał dla WOŚP

Pieniądze z puszek oraz e-skarbonek policzone. Nowosądecki sztab WOŚP zebrał ponad 223 458 złotych i 79 groszy. To jednak mnie wszystko, bo do tego dojdą jeszcze pieniądze z licytacji internetowych, które zakończą się w drugiej połowie lutego, To był bardzo udany finał – twierdzi Jakub Belski, szef nowosądeckiego sztabu WOŚP.

Mellina #5 | Mela Koteluk - żałuję, że nie zostałam lekarką

W puszkach było ponad 211 tysięcy. Do tego doszły e-skarbonki. Najcięższa puszka, jaka przynieśli do sztabu wolontariusze, ważyła 20 kilogramów. Było w niej mnóstwo monet z różnych państw, w innych znaleźliśmy banknoty w obcej walucie. W jednej z puszek znaleźliśmy także zdrapkę – mówi Jakub Belski.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja złotego serduszka, które sprzedano za 15 tysięcy złotych. W tym roku na ulicach Nowego Sącza kwestowało ponad 120 wolontariuszy. Finał odbył się na miejskim Rynku, gdzie nie zabrakło koncertów zespołów.

Źródło: Nowy Sącz. Podsumowano kwestę dla WOŚP. Ile pieniędzy trafiło do puszek?