Prezydent Ludomir Handzel

i

Autor: Michał Rejduch Nowy Sącz jest gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy

Nowy Sącz może przyjąć uchodźców z Ukrainy. Gdzie zamieszkają?

2022-02-24 17:06

Nowy Sącz jest przygotowany na przyjęcie uchodźców z Ukrainy – poinformował prezydent miasta Ludomir Handzel. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to na początek miasto stworzy ponad 200 miejsc dla osób potrzebujących pomocy.

Nowy Sącz może przyjąć uchodźców z Ukrainy

Na początek 240, ale jeżeli sytuacja będzie bardzo poważna, to nawet kilka tysięcy miejsc. Nowy Sącz jest przygotowany na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Nasi południowi sąsiedzi, którzy będą potrzebować schronienia mogą liczyć na Nowy Sącz. Zespół zarządzania kryzysowego ma wyznaczone miejsca, do których trafią takie osoby.

Na razie nie chce mówić co to za miejsca i gdzie się one znajdują. Są one na terenie miasta, specjalnie przygotowane. Będzie miejsce recepcyjne, gdzie osoby przybywające do miasta będą mogły się zgłosić. Na początek mamy 240 miejsc, ale jesteśmy gotowi przygotować kilka tysięcy miejsc. Uchodźcy będą mieć bardzo komfortowe warunki, dostęp do wyżywienia - mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sonda
Myślisz, że wojna przeniesie się również do innych państw?

Szkoły, hale sportowe, albo inne budynki należące do miasta?

Nieoficjalnie mówi się, że uchodźcy z Ukrainy mogą znaleźć schronienie w budynkach użyteczności publicznej. Konkretów jednak na razie nie ma. Sztab kryzysowy w Nowym Sączu jest cały czas w kontakcie ze Strażą Graniczną, Pogotowiem Ratunkowym oraz sądeckim szpitalem.

Źródło: Nowy Sącz przyjmie uchodźców z Ukrainy. Gdzie zamieszkają?