labirynt historii

i

Autor: Kinga Ptak, MCK Sokół W ramach Labiryntu Historii mozna oglądac wystawę „Impresje twórcze – wokół Bolesława Barbackiego”

Nowy Sącz: Labirynt Historii po raz 16.

2021-11-23 12:11

W Nowym Sączu ruszyła XVI edycja Labiryntu Historii. Wspólnie organizują go Małopolskie Centrum Kultury Sokół i fundacja Nomina Rosae. Po raz kolejny będzie można bliżej poznać historię Polski na ciekawych wykładach i spotkaniach. Tegoroczny Labirynt Historii poświęcony będzie Młodej Polsce.

Labirynt historii po raz 16. w Nowym Sączu

Labirynt Historii to cykl spotkań edukacyjnych. Tegoroczna edycja nowi tytuł „Artyści - wizjonerzy piękna” i poświęcona jest sztuce z przełomu XIX i XX wieku. Także artystom i mecenasom sztuki. Tegoroczny program Labiryntu Historii skierowany jest głównie do młodych ludzi. Znalazły się w nim ciekaw wykłady, ale też wydarzenia artystyczne, jak na przykład wystawa, którą można oglądać w Galerii Sokoła.

Jak co roku zapraszamy świetnych specjalistów, którzy opowiedzą o tematach związanych z labiryntem. Ponieważ w tym roku mówmy o artystach, to zdecydowaliśmy się opowiedzieć o artystach, którzy tworzyli w okresie Młodej Polski. Tegoroczna edycja jest inspirowana postacią Bolesława Barbackiego, bo w tym roku obchodzimy jego 130 rocznicę urodzin i 80 rocznicę śmierci – wyjaśnia Maria Molenda z fundacji Nomina Rosae.

Sonda
Czy jesteś dumny z polskiej historii?

Na żywo i w sieci

Wszystkie wydarzenia Labiryntu Historii odbędą się w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. Będą one także transmitowane w sieci. Labirynt zakończy finisaż wystawy „Impresje twórcze – wokół Bolesława Barbackiego” w nowosądeckim Sokole. Wtedy też zaplanowano spotkanie z artystami, którzy pokazują swoje prace. To między innymi Magister Mors, Wacław Jagielski, Julia Janur, Krzysztof Kargol, Marta Kołodziej czy Renata Popiół. Dokładny program Labiryntu Historii znajdziecie TUTAJ

Źródło: Nowy Sącz: Ruszyła kolejna edycja Labiryntu Historii