Inwestycje

Nowy Sącz dostanie kasę na remont ratusza

2023-10-02 7:45

Na razie tylko na niezbędne prace, bo na generalny remont zabytkowego budynku potrzeba około 30 milionów złotych. Władze miasta mają w planie remont całego budynku. Na razie będą to niezbędne prace dotyczące przystosowania budynku dla osób niepełnosprawnych.

Nowy Sącz. Jest kasa na remont ratusza

Prawie 2 miliony złotych trafią na konto Nowego Sącza. To rządowa pomoc, którą miasto dostało na ratowanie zabytków. Już wiadomo, na co pieniądze będą wydane. W planach są kolejne prace na zamkowym wzgórzu, a także remonty w miejskim ratuszu.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

Mam w planie wyremontowanie budynku całego ratusza, bo to jedna z perełek Nowego Sącza. Mamy wszystkie dokumenty, mamy wszystkie uzgodnienia. W tej chwili zaczniemy od ważnego elementu, czyli poprawienia dostępności dla niepełnosprawnych, która będzie polegała na tym, że przystosujemy toalety do potrzeb takich osób, pojawi się też winda — mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Nowy Sącz. Konieczny remont ratusza

Generalny remont ratusza w Nowym Sączu jest konieczny. Elewacja w wielu miejscach jest popękana, są ubytki tynku i miejscami odpadająca farba. Zabytkowy budynek pochodzi z 1897 roku. Jego ostatni remont miał miejsce ponad 30 lat temu. Nowy Sącz z rządowej dotacji na remont zabytków dostał też pieniądze na niezbędne prace konserwatorskie przy ruinach sądeckiego zamku.

Źródło: Nowy Sącz dostanie kasę na remont ratusza