Nowy Sącz: Będzie sesja przed sesją. O co chodzi?

2022-02-28 7:54 MR
Prezydent Nowego Sacza Ludomir Handzel z radnymi
Autor: Michał Rejduch Prezydent Nowego Sacza Ludomir Handzel z radnymi

Przed zwołaną na 1 marca nadzwyczajną sesją Rady Miasta, która odbędzie się w formie zdalnej prezydent Nowego Sącza i grupa radnych organizują sesję naukową w ratuszu. Ma ona dotyczyć gospodarki odpadami komunalnymi i rozwiązań związanych z funkcjonowaniem wysypiska śmieci.

Zaprosili naukowców z Politechniki Krakowskiej i AGH

Taka decyzja zapadła po tym, jak przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk ogłosiła, że zwoła sesję nadzwyczajną, o którą wnioskował prezydent, ale w formie zdalnej. Na spotkanie, które odbędzie się przed sesją w głównej sali ratusza, władze miasta zaprosiły naukowców, między innymi z AGH i Politechniki Krakowskiej, którzy przybliżą sądeczanom sprawy związane z gospodarką odpadami komunalnymi. Będzie można porozmawiać z ekspertami oraz dowiedzieć się nieco więcej co jest bardziej szkodliwe dla środowiska – spalarnia śmieci czy wysypisko.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

Organizujemy taką sesję, która ma pokazać naukowe podstawy funkcjonowania gospodarki odpadami w Nowym Sączu. Chcemy na podstawie informacji naukowych podyskutować o tym, jak gospodarka odpadami ma wyglądać za dziesięć, dwadzieścia lat w Nowym Sączu. Będą zaproszeni naukowcy, będą zaproszeni przedstawiciele Sanepidu, RDOŚ, WIOŚ. Również na to spotkanie zapraszamy mieszkańców miasta – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sonda
Czy w Nowym Sączu powinna powstać spalarnia śmieci?

Po sesji naukowej, sesja nadzwyczajna

Sesję naukową w ratuszu zaplanowano na wtorek o godzinie 11. Kilka godzin później, bo o godzinie 14 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, którą będzie można śledzić w internecie.

Źródło: Nowy Sącz: Będzie sesja przed sesją. O co chodzi?