Nowy park powstanie w Nowym Sączu. Gdzie takie miejsce będzie urządzone?

2022-02-11 18:00 DR
Mały park powstanie przy szpitalu w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Mały park powstanie przy szpitalu w Nowym Sączu

Jest stary i zaniedbany las, a będzie stylowy i ładnie urządzony park. Takie zmiany czekają zielony teren przy szpitalu w Nowym Sączu. Jeszcze w tym roku ma tam powstać mały park.

Nowy park powstanie dzięki mieszkańcom miasta i regionu, którzy ten właśnie projekt wybrali do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Władze szpitala zapewniają, że park będzie dostępny dla wszystkich.

Mówią Lidia Zelek dyrektor szpitala w Nowym Sączu oraz odwiedzający szpital

Urząd Marszałkowski wybrał już firmę, która przygotuje projekt parku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace w terenie ruszą w pierwszej połowie tego roku. Roboty, które zaplanowano na ten rok mają kosztować 150 tysięcy złotych.

Zielony teren przy sądeckim szpitalu będzie uporządkowany, pojawią się tam też nowe alejki spacerowe, ławeczki oraz oświetlenie.

Czy jesteś uzależniony od cukru?

Pytanie 1 z 11
Czy słodzisz kawę lub herbatę?

Potrzeby są jednak znacznie większe. Dlatego Fundacja Nowe Kierunki, która przygotowała i złożyła wniosek zapowiada walkę o pieniądze na kolejny etap prac.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Nowy park powstanie w Nowym Sączu. Gdzie takie miejsce będzie urządzone?