Ruszył nowy dworzec autobusowy w Nowym Sączu

i

Autor: Darek Ryś Ruszył nowy dworzec autobusowy w Nowym Sączu

Nowy dworzec przesiadkowy już działa. Są zmiany w rozkładach jazdy autobusów!

2021-12-07 12:23

Na duże zmiany muszą się przygotować mieszkańcy Nowego Sącza i regionu, którzy jeżdżą autobusami MPK. W Nowym Sączu działa już nowy dworzec przesiadkowy przy ulicy Bulwar Narwiku.

To oznacza, że część autobusów MPK nie wjeżdża już do centrum miasta, ale właśnie na nową pętlę przy Bulwarze Narwiku. To głównie te linie, które do Nowego Sącza pasażerów dowożą z okolic, ale nie tylko. Chodzi o linię 1, 2, 33, 34, 39 i 42.

W przypadku linii numer jeden zmienił się przystanek początkowy z Kazimierza Wielkiego na Bulwar Narwiku. Potem autobus pojedzie trasą: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Nawojowska, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku Żeleźnikowej Małej.

W przypadku linii numer dwa zmienił się przystanek początkowy z Kazimierza Wielkiego na Bulwar Narwiku. Potem autobus pojedzie trasą: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Grodzka, Aleja Batorego, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku Bączej Kuniny.

Mówi Jerzy Leszczyński szef MPK w Nowym Sączu

Linie numer 33, 34, 39. W tym przypadku zmienił się przebieg trasy na terenie Nowego Sącza. Autobusy tych linii jadą teraz trasą: Dworzec MPK, Aleja Batorego, Grodzka, Rejtana, Husarska, Kilińskiego, Bulwar Narwiku, Legionów i dalej obowiązującymi trasami w kierunku Podegrodzia.

Linia numer 42. Zmienia się przystanek początkowy z ulicy Młyńskiej na Bulwar Narwiku. Potem autobus pojedzie trasą: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Nawojowska, Kolejowa, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku osiedla Helena.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza i prezesa MPK

Na nowym dworcu przesiadkowym w Nowym Sączu przy ulicy Bulwar Narwiku na podróżnych czekają między innymi nowe wiaty przystankowe, pomieszczenia z punktem obsługi klientów, toaletami i poczekalnią. Budowa dworca przy ulicy Bulwar Narwiku kosztowała około półtora miliona złotych.

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz stare odcinki "Klanu"? Quiz dla znawców tematu!

Pytanie 1 z 10
Pięć postaci z "Klanu" to rodzeństwo. Jakie to postaci?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Nowy dworzec przesiadkowy już działa. Są zmiany w rozkładach jazdy autobusów!