Nowy dworzec jest już gotowy. Kiedy pojawią się tam busy i autobusy?

2021-11-16 18:01 DR
Nowy dworzec MPK w Nowym Sączu jest już gotowy
Autor: Darek Ryś Nowy dworzec MPK w Nowym Sączu jest już gotowy

Jeszcze w tym roku ma ruszyć nowy dworzec autobusowy Nowy Sącz. Taki obiekt powstał ulicy Bulwar Narwiku. Budowa już się zakończyła. Teraz na miejscu trwają już ostanie prace wykończeniowe i montażowe.

Przy ulicy Bulwar Narwiku na podróżnych będą czekać między innymi nowe wiaty przystankowe, a także pomieszczenia z punktem obsługi klientów, toaletami i poczekalnią. Będzie też miejsce dla kierowców.

Na nowym dworcu mają się zatrzymywać busy prywatnych  przewoźników, którzy pasażerów do Nowego Sącza dowożą z okolicznych miejscowości. Dalej będzie można pojechać miejskimi autobusami. Dzięki temu mniej busów i autobusów będzie wjeżdżać do centrum Nowego Sącza.

Budowa dworca przesiadkowego przy ulicy Bulwar Narwiku kosztowała około półtora miliona złotych. Miejsce nie jest przypadkowe, bo kiedyś przy Bulwarze Narwiku była już pętla autobusowa.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

To już drugi dworzec autobusowy w Nowym Sączu. Od jesieni 2019 roku pasażerowie korzystają też z przebudowanego dworca przy ulicy Kolejowej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowy dworzec jest już gotowy. Kiedy pojawią się tam busy i autobusy?