Nowośc w Nowym Sączu! Ruszyły plenerowe biblioteki. Zobacz ZDJĘCIA i FILM

2021-06-01 13:03 MR
Plenerowa biblioteka w centrum Nowego Sącza
Autor: Michał Rejduch Plenerowa biblioteka w centrum Nowego Sącza

Nietypowe domki pojawiły się na nowosądeckich plantach. To specjalne biblioteki plenerowe, które ustawiła Sądecka Biblioteka Publiczna. Pomysł pojawił się już dawno temu, ale pandemia pokrzyżowała plany. Teraz plan udało się zrealizować.

Na pomysł ustawienia tego typu wypożyczalni wpadł dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Marek Rylewicz, jeszcze w 2019 roku. To po tym, jak świetnie sprawdziły się regały bookcrossingowe, które ustawione były w Sądeckich Strefach Relaksu na Rynku i Starej Sandecji. Mieszkańcy miasta bardzo chętnie brali stamtąd książki i przynosili już przeczytane na wymianę. Wybuch pandemii pokrzyżował plany dyrektora, ale teraz się udało. W Dzień Dziecka uruchomiono trzy biblioteki plenerowe na nowosądeckich plantach.

Biblioteka pod chmurką

Są szanse na to, że podobne wypożyczalnie książek pojawią się tez w innych miejscach w mieście. Biblioteka już myśli nad kolejnymi lokalizacjami, w których mogą pojawić się tego typu wypożyczalnie. Książki można zabrać stamtąd za darmo.

POSŁUCHAJ: Marek Rylewicz, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej o domkach na książki na plantach

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Źródło: Nowość w Nowym Sączu! Ruszyły plenerowe biblioteki. O co w nich chodzi? [ZDJĘCIA, WIDEO]