Nowosądeckie Serducho ruszyło ze zbiórką pieniędzy. Kupi za nie dary, które trafia na Ukrainę

2022-05-19 7:28 MR
Wolontariusze Stowarzyszenia Nowosądeckie Serducho pomagają Ukraińcom
Autor: www.facebook.com/Stowarzyszenie-Nowosądeckie-Serducho Wolontariusze Stowarzyszenia Nowosądeckie Serducho pomagają Ukraińcom

Od początku wojny wysłali na Ukrainę 200 konwojów humanitarnych, prowadzą darmowy sklep dla uchodźców i organizują dla nich pomoc. Stowarzyszenie Nowosądeckie Serducho ruszyło z kolejną zbiórką pieniędzy na bieżącą działalność i pomoc Ukraińcom. Pomóc może każdy z nas.

Potrzebne pieniądze na pilne zakupy

Bez naszej pomocy nie pomogą innym. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy, którą prowadzi stowarzyszenie Nowosądeckie Serducho. Od kilku miesięcy wolontariusze pomagają uchodźcom z Ukrainy, którzy trafiają do Nowego Sącza, ale też organizują konwoje humanitarne na Ukrainę. Zebrać chcą 100 tysięcy złotych.

W latach 90 gościł u siebie braci Kliczków, teraz pomaga Ukraińcom

Ta dobroć ludzka, z którą mieliśmy do czynienia tuż po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, powoli stygnie. Przyzwyczajamy się do tej sytuacji. Ale ta pomoc dopiero teraz jest najbardziej potrzebna. Przyjeżdżają do nas kobiety, które mają kontakt ze swoimi mężami, ojcami, czy braćmi, którzy walczą na Ukrainie. potrzeby są tam naprawdę bardzo duże. Pieniądze, które uda nam się zebrać przeznaczymy na organizacje kolejnych konwojów humanitarnych i zakup darów, takich jak środki czystości, żywność, ale też militaria, czy lekarstwa, które są bardzo potrzebne — mówi Monika Pogwizd ze stowarzyszenia Nowosądeckie Serducho.

Sonda
Czy lubisz kuchnię ukraińską?

Od początku wojny zorganizowali 200 konwojów z darami

O Stowarzyszeniu Nowosądeckie Serducho, głośno zrobiło się w całym kraju, po tym jak otworzyło pierwszy w Polsce sklep dla uchodźców, w którym płaci się uśmiechem. To nie jedyna pomoc Ukrainie. Kilka razy w tygodniu z Nowego Sącza wyjeżdża konwój z darami, które trafiają w różne miejsca na Ukrainie, także na front. W ostatnim tygodniu pojechał 200 konwój. Pieniądze można wpłacać na portalu zrzutka.pl. Link do zbiórki i cały jej opis znajdziecie TUTAJ

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Stowarzyszenie Nowosądeckie Serducho zbiera pieniądze na pomoc dla Ukrainy. Co chce kupić?