Nowosądeccy urzędnicy rozdadzą 730 sadzonek drzew. Za darmo!

2022-05-09 7:14 MR
Sadzonki drzew, które beda rozdawać urzędnicy
Autor: Darek Ryś Sadzonki drzew, które beda rozdawać urzędnicy nowosądeckiego ratusza

Będzie można dostać drzewo i zasadzić je w ogródku. W poniedziałek na nowosądeckim Rynku dobędzie się Małopolski Dzień Dla Klimatu. Z tej okazji do rozdania będzie 730 sadzonek drzew.

Liczba nie jest przypadkowa

Chcesz za darmo drzewo do swojego ogrodu? Przyjdź w poniedziałek na nowosądecki Rynek. O godzinie 11 rozpocznie się tu Małopolski Dzień Klimatu, w ramach którego urząd miasta rozda 730 drzew. Liczba nie jest przypadkowa, bo właśnie w tym roku obchodzimy 730. rocznicę lokacji Nowego Sącza.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

Za darmo będziemy rozdawać sadzonki drzew w doniczkach. Chcemy, żeby ludzie w Nowym Sączu sadzili drzewa. Są to drzewa liściaste, które świetnie sprawdzają się w miastach. To magnolie, buki, azalie. Będą nasi pracownicy, którzy podpowiedzą, jak i gdzie zasadzić takie drzewo – wyjaśnia Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Środowiska w nowosądeckim Urzędzie Miasta.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?

Zasadź drzewko i pochwal się nim na facebooku

Małopolski Dzień Dla Klimatu będzie zorganizowany w Nowym Sączu po raz pierwszy. Biorąc sadzonki do domu, należy je posadzić na swoich działkach. Fotografie zasadzonych drzew można dołączyć do postu pod wydarzeniem w mediach społecznościowych, lub wysłać na adres mailowy do doradcy ds. klimatu i środowiska – koleksy@nowysacz.pl, w tytule dodając frazę #drzewozklimatem. Pokaż jak Ty bierzesz udział w naszej kampanii.

Źródło: Nowosądecki ratusz rozda 730 sadzonek drzew. Za darmo!