Nowoczesny quad trafił do strażaków z Biegonic Wywalczyli go mieszańcy miasta!

2021-11-26 17:45 DR
Strażacy z OSP w Nowym Sączu mają nowego quada
Autor: Darek Ryś Strażacy z OSP w Nowym Sączu mają nowego quada

Szybko i sprawnie dojadą tam, gdzie nie można dostać się bojowym samochodem. Strażacy z OSP Biegonice z Nowego Sącza mogą już korzystać z pomocy nowego quada.

Taki pojazd udało się kupić dzięki mieszkańcom miasta i regionu, którzy w jednej z edycji budżetu obywatelskiego zagłosowali na projekt pod tytułem „Moje osiedle to moje bezpieczeństwo - potrafię pomagać”. W sumie poparło go ponad 300 osób.

Strażacy ochotnicy z Biegonic na swoim wyposażeniu mają co prawda quada, ale pojazd jest już wiekowy i mocno wysłużony. Ten, który kupiono teraz jest nowoczesny, ma też dodatkową przyczepkę do transportu. Quady doskonale sprawdzają się w trudnym górzystym terenie na przykład przy akcjach poszukiwawczo – ratowniczych, ale nie tylko.

Posłuchaj strażaków z OSP w Biegonicach

Szczególnie teraz w pandemii koronawirusa, kiedy bardzo często pomagamy ratownikom medycznym, taki sprzęt bardzo nam się przyda. W naszym regionie ludzie mieszkają w różnych, bardzo odległych miejscach, gdzie zespoły ratownictwa medycznego mają utrudniony dojazd. Quadem możemy dotrzeć z pomocą nawet do tych najdalszych zakątków – mówi Konrad Wolak z OSP w Biegonicach.

Quad kosztował około 70 tysięcy złotych. W ramach tego samego projektu dla jednostki OSP w Biegonicach kupiono też nowoczesną kamerę termowizyjną, która kosztowała około 30 tysięcy złotych.

Cieszę się, że nasza jednostka wzmacnia się sprzętowo, ponieważ na OSP Nowy Sącz – Biegonice można liczyć w trudnych chwilach -  mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. 

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Nowoczesny quad trafił do strażaków z Biegonic Wywalczyli go mieszańcy miasta!