Nowe samochody dostali policjanci z grupy SPEED

i

Autor: KMP Nowy Sącz Nowe samochody dostali policjanci z grupy SPEED

Nowoczesne samochody trafiły do policjantów z grupy SPEED. Jeden przyjechał do Nowego Sącza

2022-02-07 10:00

Są super szybkie i wyposażone w nowoczesny sprzęt do polowania na piratów drogowych. Kolejne nowe samochody trafiły do policjantów w Małopolskiej Grupy SPEED.

Tym razem policjanci dostali dwa takie pojazdy. Zakupy kosztowały prawie 550 tysięcy złotych. Ponad połowę pieniędzy policjantom dołożył samorząd województwa małopolskiego. Samochody są nieoznakowane i wyposażone w nowoczesne videorejestratory.

Jeden z nich trafił do nowosądeckiej drogówki, a drugi będzie wykorzystywany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

QUIZ. Jedzenie na literę ... . Z pozoru proste pytania mogą Cię zaskoczyć!

Pytanie 1 z 26
Inaczej kluski, na literę M:

Nowy samochód na ulicach miasta i regionu już pracuje. Od 3 do 6 lutego policjanci sądeckiej grupy „SPEED” przeprowadzili z wykorzystaniem nowej Cupry łącznie 64 kontrole, ujawniając 71 wykroczeń, w tym 45 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli na 67 sprawców mandaty, a wobec 1 skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierowcy, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymali 1 dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

Małopolska grupa  SPEED powstała w lipcu 2019 roku. W sumie tworzy ją kilkudziesięciu policjantów. Głównym celem grupy SPEED jest walka z piratami drogowymi. Policjanci reagują również na przypadki nielegalnych zlotów i rajdów samochodowych, które odbywają się na terenie województwa małopolskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Nowoczesne samochody trafiły do policjantów z grupy SPEED. Jeden przyjechał do Nowego Sącza