Nowa ulica w Nowym Sącz już otwarta! Ułatwi dojazd z Nawojowskiej na Węgierską

i

Autor: Darek Ryś Nowa ulica w Nowym Sącz już otwarta! Ułatwi dojazd z Nawojowskiej na Węgierską

Nowy Sącz

Nowa ulica w Nowym Sącz już otwarta! Ułatwi dojazd z Nawojowskiej na Węgierską

2023-11-13 16:31

To są dobre wiadomości dla kierowców z Nowego Sącza. Można już przejeżdżać nową ulicą, która powstała w mieście. Trasa łączy ulicę 29 Listopada z ulicą Smolika. W miejscu, gdzie łącznik spotyka się z ulicą Jana Pawła II powstało rondo.

Nowa ulica ułatwi ruch w mieście, bo dzięki niej szybciej i wygodniej możemy przedostać się z ulicy Nawojowskiej na ulice Węgierską. To ważne szczególnie teraz, kiedy przez prace na linii kolejowej Nowy Sącz - Chabówka zamknięta jest część ulicy Kolejowej i Asnyka.

Łącznik ulicy 29 listopada z ulicą Jana Pawła II jest już przejezdny. To całkowicie nowa ulica w naszym mieście, która ułatwi poruszanie się w tej części Nowego Sącza - mówi prezydent miasta Ludomir Handzel.

Mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

Przy nowej ulicy powstała też ścieżka rowerowa, chodnik dla pieszych i nowoczesne oświetlenie.

Łącznik pomiędzy ulicą 29 Listopada, a ulicą Smolika zbudowano w ramach przebudowy ulicy Jana Pawła II. Tam prace cały czas trwają. Oprócz wymiany nawierzchni asfaltowej budowany jest tam też nowy chodnik dla pieszych, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i postojowe, wymieniane jest też oświetlenie uliczne.

Legendy PRL. Rozpoznasz po tytule piosenki lub roli?

Pytanie 1 z 10
Wcielił się w rolę Nikodema Dyzmy:

Na największych skrzyżowaniach powstaną też bezpieczne ronda. Z jednego kierowcy już mogą korzystać. To rondo, które zbudowano na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z nowym łącznikiem.

Przebudowa ulicy Jana Pawła II razem z budową wspomnianego łącznika kosztuje w sumie ponad 36 milionów złotych. Część pieniędzy miasto dostało z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Nowa ulica w Nowym Sącz już otwarta! Ułatwi dojazd z Nawojowskiej na Węgierską