Nowa Sól znowu Rowerową Stolicą Polski. Nowy Sącz też walczył!

2021-07-06 16:15 DR
Nowa Sól znowu jest Rowerową Stolicą Polski.  Nowy Sącz na 15 miejscu
Autor: Dariusz Ryś Nowa Sól znowu jest Rowerową Stolicą Polski. Nowy Sącz na 15 miejscu

Szanse były duże, ale się nie udało. Nowy Sącza nie będzie Rowerową Stolicą Polski. Mimo, że do zabawy przyłączyło się wielu rowerzystów z miasta i regionu, to na pierwsze miejsce nie udało się wskoczyć.

W ogólnopolskim rankingu Nowy Sącz znalazł się na 15 miejscu. W sumie dla Nowego Sącza rowerzyści przejechali ponad 140 tysięcy kilometrów. To więcej niż w 2020 roku, bo wtedy wykręconych kilometrów było nieco ponad 60 tysięcy.

W tej edycji zabawy najwięcej, bo 42 tysiące kilometrów dla Nowego Sącza przejechały osoby, które mają od 34 do 45 lat. Kolejna aktywna grupa wiekowa to osoby w wieku 45 - 54 lata, które łącznie przejechały ponad 26 tysięcy kilometrów. Całkiem dobrze radzili sobie też najmłodsi, do 17 lat. Takie osoby wykręciły około 26 tysięcy kilometrów. Wynik nie jest zły, nie poddajemy się. W przyszłym roku będziemy walczyć dalej - mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącz.

Najlepsi rowerzyści oprócz kilometrów dla Nowego Sącza dla siebie wywalczyli też nagrody oraz pamiątkowe koszulki.

Mówi Tomasz Baliczek z urzędu miasta Nowego Sącza

Była to już trzecia edycja tej akcji. W całym kraju do zabawy przyłączyły się 53 miasta, a rowerzyści przejechali ponad 7 milionów kilometrów. Rowerową Stolicą Polski po raz kolejny została Nowa Sól, na drugim miejscu jest Biała Podlaska, a na trzecim Puławy.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowa Sól znowu Rowerową Stolicą Polski. Nowy Sącz też walczył!