Nowa atrakcja turystyczna wyrosła na Jaworzynie Krynickiej. Taras jest już gotowy. Kiedy otwarcie?

2021-08-11 17:05 DR
Nowa platforma widokowa w naszym regionie jest już gotowa
Autor: Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka /FB Nowa platforma widokowa w naszym regionie jest już gotowa

Jeszcze więcej fajnych widoków będzie można zobaczyć ze szczytu Jaworzyny Krynickiej. Na turystów będzie tam czekać nowa platforma widokowa. Budowa właśnie się zakończyła

Taki taras powstał na dachu górnej stacji kolejki gondolowej. Pierwsi turyści będą tam mogli wejść już w sobotę, 14 sierpnia.

To zupełnie inna platforma niż te, które są w regionie. Górna stacja kolejki jest na wysokości 1114 metrów, a platforma jest jeszcze 10 metrów wyżej. Dlatego widoki będą niesamowite. Z tarasu zobaczymy między innymi Tatry, Beskid Sądecki, a nawet bieszczadzkie szczyty. Na platformę będzie mogło wejść do 50 osób - mówi Tomasz Pasieka ze spółki Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka.

Na platformie będą też zamontowane lunety do obserwowania okolicy, foto-budka do robienia pamiątkowych zdjęć a dla najmłodszych turystów specjalna zjeżdżalnia.

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ruszyła w sierpniu 1997 roku. Ma długość ponad 2 kilometrów i biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej. W ciągu jednej godziny na górę może wjechać 1600 osób. Wagoniki poruszają się z prędkością 5 metrów na sekundę. Przejazd trwa około 7 minut.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Nowa atrakcja turystyczna wyrosła na Jaworzynie Krynickiej. Taras jest już gotowy. Kiedy otwarcie?