Nie zwalniają tempa. Nowy most na Dunajcu koło Nowego Sącza robi wrażenie!

2021-07-26 11:37 DR
Nowy most na Dunajcu w Kurowie rośnie w oczach.  Final prac w tym roku
Autor: GDDKiA w Krakowie Nowy most na Dunajcu w Kurowie rośnie w oczach. Final prac w tym roku

Finał prac zbliża się wielkimi krokami. Nowy most na rzece Dunajec w Kurowie koło Nowego Sącza rośnie w oczach i będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Gigantyczna przeprawa, która powstaje nad Dunajcem jest gotowa już w 90 procentach. Na moście zawieszone są wszystkie wanty, czyli stalowe liny, które podtrzymują konstrukcje. Cały czas trwają też prace przy budowie dróg dojazdowych.

Obiekt na pewno będzie skończony jesienią tego roku. Natomiast ruch puścimy przed zimą. Pozostałe prace będą kończone wiosną przyszłego roku – mówi dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński.

Nowy most w Kurowie będzie miał 602 metry długości i prawie 18 metrów szerokości. Na odcinku dwóch kilometrów będzie też zmieniony przebieg drogi krajowej numer 75. Będą też chodniki oraz ścieżka rowerowa. Całość kosztuje ponad 189 milionów złotych.

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?

Most w Kurowie na Dunajcu, którym teraz jeżdżą samochody ma ponad 80 lat. Jest wąski i mocno wysłużony. Pamiątką po konstrukcji, która przejdzie do historii będzie punkt widokowy, który drogowcy urządzą na jednym z przyczółków starej przeprawy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nie zwalniają tempa. Nowy most na Dunajcu koło Nowego Sącza robi wrażenie!