Nie pomogły sprytne kryjówki. Narkotyki w rękach sądeckich policjantów!

2023-01-26 14:44 DR
Ponad 110 gramów mefedronu i marihuany zabezpieczyli w czasie dwóch przeszukań sądeccy policjanci
Autor: KMP Nowy Sącz Ponad 110 gramów mefedronu i marihuany zabezpieczyli w czasie dwóch przeszukań sądeccy policjanci

Ponad 110 gramów mefedronu i marihuany zabezpieczyli w czasie dwóch przeszukań sądeccy policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Trzy osoby usłyszały zarzuty.

W połowie stycznia policjanci referatu do walki z przestępczością narkotykową sądeckiej komendy ustalili, że mieszkanka gminy Nawojowa zajmuje się rozprowadzaniem narkotyków. W związku z tym postanowili przeszukać jej miejsce zamieszkania.

W pokoju kobiety, w łóżku pod materacem, funkcjonariusze znaleźli 59 zwitków, w których w większości znajdowała się krystaliczna substancja. W jednym z nich był susz roślinny. Po zważeniu i przebadaniu zawartości, okazało się, że w zabezpieczonych zwitkach było ponad 55 gramów środków odurzających – mefedronu i marihuany – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Właścicielka narkotyków usłyszała od policjantów zarzuty posiadania narkotyków oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa dilerce grozi teraz od roku do 10 lat więzienia.

Kilka dni później funkcjonariusze przeszukali kolejne budynki mieszkalno-gospodarcze, tym razem na jednym z sądeckich osiedli. W piwnicy domu policjanci znaleźli susz roślinny o charakterystycznym zapachu marihuany zamknięty w plastikowym pudełku.

Jego właściciel został zatrzymany, podobnie jak mężczyzna, który w tym czasie przebywał w jego domu.

QUIZ. Samochody znane z ekranów kin i tv. Widziałeś je na pewno, ale czy coś o nich wiesz?

Pytanie 1 z 12
Legendarna "Drużyna A" poruszała się po USA Chevroletem/GMC serii...

Funkcjonariusze znaleźli przy nim pewne ilości marihuany. W komendzie zważono i przebadano zabezpieczony susz. Okazało się, że było to ponad 55 gramów marihuany.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, za co grozi im do 3 lat więzienia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Nie pomogły sprytne kryjówki. Narkotyki w rękach sądeckich policjantów!