Nie było taryfy ulgowej. Znowu posypały się mandaty. Kierowcy tracili też prawa jazdy!

2021-08-03 17:07 DR
Piraci drogowi znowu na celowniku policjantów z Nowego Sącza
Autor: KMP Nowy Sącz Piraci drogowi znowu na celowniku policjantów z Nowego Sącza

Nie pomagają prośby policjantów. Nadal wielu kierowców jeździ za szybko i zbyt niebezpiecznie. Właśnie na takich piratów drogowych znowu polowali mundurowi z Nowego Sącza.

W czasie działań, które mundurowi prowadzili głównie w godzinach wieczorno-nocnych skontrolowano ponad 140 pojazdów. Policjanci pojawili się między innymi na obwodnicach Nowego i Starego Sącza, ale też na dużych parkingach.

W efekcie kontroli policjanci ujawnili 128 wykroczeń drogowych w tym aż 89 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ponadto za zły stan techniczny pojazdów, a przede wszystkim za nadmierny hałas 19 kierowcom mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. W 3 przypadkach z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę zatrzymali kierującym prawo jazdy. - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Rekordzista jechał się z prędkością 111 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje ograniczenie 50 kilometrów na godzinę. 

Policja ostrzega, że takie działania będą powtarzane. Mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nie było taryfy ulgowej. Znowu posypały się mandaty. Kierowcy tracili też prawa jazdy!