Nie było taryfy ulgowej. W ruch poszły laserowe mierniki i wideorejestratory

2021-04-13 16:51 DR
Kolejna akcja Prędkość na drogach regionu
Autor: KMP Nowy Sącz Kolejna akcja "Prędkość" na drogach regionu

Posypały się mandaty. Niektórzy kierowcy stracili też prawa jazdy. Kolejną akcję „Prędkość” na drogach powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza zorganizowali policjanci sądeckiej drogówki.

Efekty mogą przerażać, bo piratów drogowych nie brakowało. Tylko przez dwa dni policjanci wyłapali ponad 200 kierowców, którzy samochodami jechali za szybko.

Podczas działań mundurowi skontrolowali 225 pojazdów ujawniając 202 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości. Niechlubną rekordzistką była kierująca audi, która jadąc przez al. Piłsudskiego w Nowym Sączu poruszała się z prędkością 125 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Policjanci nałożyli na kobietę mandat i 10 punktów karnych oraz zatrzymali jej prawo jazdy - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Podczas prowadzonych działań, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy łącznie 7 kierowcom. 

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma ogromny wpływ na skalę ich skutków. Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

Dlatego policjanci stale apelują do kierujących, aby przestrzegali limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność jest niezbędna między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?

W 2020 roku na Sądecczyźnie doszło do 331 wypadków, w wyniku których zginęło 10 osób, a 400 zostało rannych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl 

Źródło: Nie było taryfy ulgowej. W ruch poszły laserowe mierniki i wideorejestratory