Nie 2 złote 80 groszy, ale 3 złote. Drożej w autobusach MPK!

2021-07-01 16:18 DR
Awantura w MPK! Na miejsce wezwano pogotowie
Autor: Dariusz Ryś Awantura w MPK! Na miejsce wezwano pogotowie

Więcej płacimy za przejazd miejskim autobusem w Nowym Sączu. Nowe ceny obwiązują od 1 lipca. Podwyżka dotyczy tylko biletów jednorazowych. Dlatego najbardziej odczują ją osoby mieszkające poza Nowym Sączem, które rzadziej korzystają z autobusów MPK.

Na zmianę cennika na początku czerwca zgodzili się miejscy radni. Za podwyżką cen zagłosowało 14 radnych, 4 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.

Bilet jednorazowy kosztuje teraz 3 złote. To 20 groszy więcej niż do tej pory. Nie zmieniła się natomiast cena biletu miesięcznego, z którego korzysta wielu uczniów oraz osób dojeżdżających do pracy.  Taki bilet nadal kosztuje 86 złotych 80 groszy. Miejskimi autobusami za darmo pojadą też osoby, które mają karty nowosądeczanina.

Mówi Jerzy Leszczyński prezes MPK Nowy Sącz

Rośnie natomiast kara za jazdę bez ważnego biletu. Jeżeli zapłacimy gotówką u kontrolera, to będzie nas to kosztować 150 złotych. Do tej pory były 84 złote. Jeżeli zdecydujemy się na mandat kredytowy, to kara rośnie do 250 złotych. Do tej pory było 140 zł. Jeżeli bez uzasadniania zatrzymamy autobus lub zmienimy jego trasę, to kara będzie wynosić nie 280, ale 500 złotych.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nie 2 złote 80 groszy, ale 3 złote. Drożej w autobusach MPK!