Nie 2 złote 80 groszy, ale 3 złote. Będzie drożej w autobusach w Nowym Sączu!

2021-06-09 18:10 DR
Więcej zapłacimy za przejazd miejskim autobusem w Nowym Sączu
Autor: Dariusz Ryś Więcej zapłacimy za przejazd miejskim autobusem w Nowym Sączu

Więcej zapłacimy za przejazd miejskim autobusem w Nowym Sączu. Tak będzie już od lipca. Podwyżka dotyczy tylko biletów jednorazowych. Dlatego najbardziej odczują ją osoby mieszkające poza Nowym Sączem, która rzadziej korzystają z autobusów MPK.

Po zmianie cennika, na którą zgodzili się miejscy radni, bilet jednorazowy będzie kosztował 3 złote. To 20 groszy więcej niż do tej pory, bo dziś za jeden przejazd płacimy 2 złote 80 groszy.

Dobra wiadomość jest taka, że nie zmieni się natomiast cena biletu miesięcznego, z którego korzysta wielu uczniów oraz osób dojeżdżających do pracy. Taki bilet nadal będzie kosztować 86 złotych 80 groszy. Miejskimi autobusami za darmo pojadą też osoby, które mają karty nowosądeczanina.

Posłuchaj radnych miasta Nowego Sącza

Rośnie natomiast kara za jazdę bez ważnego biletu. Jeżeli zapłacimy gotówką u kontrolera, to będzie to 150 złotych. Do tej pory były 84 złote. Jeżeli zdecydujemy się na mandat kredytowy, to kara rośnie do 250 złotych. Teraz było 140 zł. Jeżeli bez uzasadniania zatrzymamy autobus lub zmienimy jego trasę, to kara będzie wynosić nie 280, ale 500 złotych.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?

Nowy cennik w MPK w Nowym Sączu zacznie obowiązywać od 1 lipca. Za podwyżką cen biletów jednorazowych w MPK w Nowym Sączu było  14 radnych, 4 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Nie 2 złote 80 groszy, ale 3 złote. Będzie drożej w autobusach w Nowym Sączu!