NFZ sprawdza przygotowanie Punktów Szczepień Powszechnych. Kiedy ruszy ten w Nowym Sączu?

2021-04-29 7:29 MR
Punkt szczepień
Autor: Biuro prasowe UM Nowego Sącza Punkt Szczepień Powszechnych w Nowym Sączu jest gotowy

Władze Nowego Sącza czekają na zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie uruchomienia dużego punktu szczepień. Miasto stworzyło takie miejsce w hali sportowej jednej ze szkół. Zapisy na szczepienia do punktu już ruszyły.

Wszystko jest gotowe. Brakuje tylko zgody Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi o duży punkt szczepień dla mieszkańców Nowego Sącza.  Takie miejsce urządzono w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 21 przy ulicy Rokitiańczyków.

Raport z anteny 27.04, godz.10

Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia sprawdzają, czy zgłoszone Powszechne Punkty Szczepień są gotowe. W całej Małopolsce sprawdzono już 27 takich miejsc. Założeniem takich punktów jest otwieranie ich w miejscach, gdzie wyszczepialność w danym powiecie jest niższa. O tym, kiedy punkt ruszy decyduje dostępność szczepionek — wyjaśnia Aleksandra Kwiecień — rzecznik prasowy małopolskiego oddziału NFZ.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków

W ostatnich dniach, kiedy ruszyła rejestracja na szczepienia dla kolejnych grup wiekowych w formularzach rejestracyjnych pojawił się punkt szczepień przy ul. Rokitiańczyków. Władze miasta nadal czekają na decyzję dotyczącą uruchomienia. Szacuje się, że w punkcie dziennie będzie mogło zaszczepić się kilkaset osób. W powiecie nowosądeckim podobne punkty będą też w szpitalu w Krynicy-Zdroju oraz w hali LO w Starym Sączu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: NFZ sprawdza przygotowanie Punktów Szczepień Powszechnych. Kiedy ruszy ten w Nowym Sączu?