Na Sądecczyznę wracają upały. Lepiej uważać!

2021-07-07 8:14 MR
Upał w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Upały wracają na Sądecczyznę

Specjaliści od pogody ostrzegają! Przed nami bardzo gorące dni. Od środy do piątku temperatura w Nowym Sączu sięgnie nawet 34 stopni. Nocą również będzie ciepło. Na termometrach zobaczymy około 20 stopni.

W trakcie upałów warto zadbać o dzieci i osoby starsze. Jeżeli takie osoby nie muszą wychodzić z domów, lepiej niech w nich pozostaną. Ci, którzy muszą wyjść, nie powinni zapominać o nakryciu głowy i wodzie do picia. Lekarze przypominają, żeby w najbliższych dniach pić dużo wody.

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

My jako ludzie jesteśmy zbudowani w 70 procentach z wody i to jest bardzo ważna sprawa. Dlatego bardzo ważne jest uzupełnianie płynów, zwłaszcza w trakcie upałów, kiedy dużo się pocimy i wydalamy te płyny. Dziennie powinniśmy wypić do kilku litrów wody – wyjaśnia Andrzej Fugiel, lekarz z Nowego Sącza.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Dodatkową sprawą, o której nie powinniśmy zapominać w trakcie upałów, jest nasz ubiór. Warto zakładać takie ubranie, które nie spowoduje przegrzania naszego organizmu. Można także skorzystać z kąpielisk w naszym regionie, gdzie ochłodzimy się w wodzie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Na Sądecczyznę wracają upały. Lepiej uważać!