Na razie będzie tylko remont. W przyszłości powstanie tam rondo.

2021-11-26 16:00 DR
Będzie remont kolejnego skrzyżowania w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Będzie remont kolejnego skrzyżowania w Nowym Sączu

Będzie remont kolejnego skrzyżowania w Nowym Sączu. Tym razem chodzi o miejsce, gdzie spotykają się ulice Lwowska, Prażmowskiego i Nowochruślicka. Umowa z firmą, która wygrała przetarg jest już podpisana.

Kierowcy i piesi muszą się tam liczyć z poważnymi utrudnieniami. Zamknięte dla ruchu pieszego będą odcinki chodnika w obrębie skrzyżowania, a także przejścia dla pieszych na tym skrzyżowaniu. Zwężone będą też skrajne pasy ruchu na jezdniach.

Na razie na skrzyżowaniu Lwowskiej, Prażmowskiego i Nowochruślickiej zaplanowano wymianę asfaltu oraz ogólną poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych. W przyszłości ma tam jednak powstać nowoczesne rondo.

W tym miejscu planujemy bezpieczne i wygodne rondo. Natomiast powstanie ono nie wcześniej jak za dwa, trzy lata. Projekt jest już prawie gotowy. Wiem jednak w jakim stanie jest to skrzyżowanie, dlatego zdecydowaliśmy się na remont, który już teraz poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych - mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Piszesz te słowa codziennie. Bardzo możliwe, że robisz to źle!

Pytanie 1 z 15
Na początek klasyka. Pisze się "wziąść" czy "wziąć"?

Na  skrzyżowaniu Lwowskiej, Prażmowskiego i Nowochruślickiej w  planach jest nie tylko wymiana nawierzchni asfaltowej, ale też chodników oraz ulicznego oświetlenia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Na razie będzie tylko remont. W przyszłości powstanie tam rondo