Można się starać o świadczenia 300 plus! ZUS podpowie jak

2021-07-01 18:30 DR
Można już składać wnioski o świadczenie 300 plus.  ZUS uruchamia specjalny mobilny punkt i dyżur
Autor: ZUS Kraków Można już składać wnioski o świadczenie 300 plus. ZUS uruchamia specjalny mobilny punkt i dyżur

Już w piątek, 2 lipca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym numer 3 w Nowym Sączu stanie mobilny punkt ZUS. Pracownicy zakładu pomogą założyć profil na PUE oraz podpowiedzą jak złożyć wniosek o świadczenie 300 plus w ramach programu „Dobry Start”.

Warto skorzystać z pomocy ekspertów zakładu, bo wnioski o takie świadczenie można składać tylko drogą elektroniczną. Za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej.

Mobilny punkt ZUS będzie działał 2 lipca w godz. 8.00 – 11.00, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 3 w Nowym Sączu przy ul. Rokitniańczyków 26. Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300 plus muszą pamiętać o dowodzie osobistym, numerze PESEL dziecka, orzeczeniu o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą niepełnosprawną, nazwie i adresie szkoły, do której dziecko uczęszcza oraz o numerze rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie - mówi Anna Szaniawska regionalny rzecznik ZUS w Krakwie.

Rodzice, którzy w piątek nie będą mogli wybrać się do punktu mobilnego mogą skorzystać z porady telefonicznej. Taki dyżur zaplanowano także na piątek, 2 lipca w ZUS w Nowym Sączu.

W czasie dyżuru telefonicznego, który organizuje ZUS w Nowym Sączu, będzie można między innymi dowiedzieć się jak prawidłowo należy złożyć wniosek oraz jakie są zasady wypłaty świadczenia. Na pytania czekamy w godzinach 9.00 – 12.00, pod numerem telefonu 18 449 85 45 - dodaje Anna Szaniawska

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?

W ramach programu „Dobry Start” rodzice, bez względu na dochody mogą otrzymać jednorazowo 300 złotych na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Można się starać o świadczenia 300 plus! ZUS podpowie jak