Można już przygotowywać łyżwy! W grudniu ruszą sztuczne lodowiska w Nowym Sączu

2021-11-17 17:50 DR
Rusza budowa sztucznego lodowiska przy Alejach Wolności
Autor: Darek Ryś Rusza budowa sztucznego lodowiska przy Alejach Wolności

Bezpieczne miejsca do jazdy na łyżwach będą mieli mieszkańcy Nowego Sącza. W mieście właśnie zaczyna się budowa drugiego sztucznego lodowiska. Podobnie jak przed rokiem taka ślizgawka powstanie na miejskiej działce przy Alejach Wolności.

Podobnie jak przed rokiem taka ślizgawka powstanie na miejskiej działce przy Alejach Wolności.  Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i pogoda będzie pomagać to lodowisko na Starej Sandecji będzie gotowe na Świętego Mikołaja, czyli na 6 grudnia.

Wszystko zależy od pogody. My będziemy gotowi na Mikołaja. Natomiast do zamrożenia lodowiska potrzebujemy jeszcze około tygodnia z minusowymi temperaturami. Lodowisko na Starej Sandecji będzie o wymiarach 20 metrów na 40, będzie oświetlone. Na miejscu planujemy też wypożyczalnie i szatnie - mówi Marcin Rojna szef MOSIR Nowy Sącz.

Mówi Marcin Rojna szef MOSiR Nowy Sącz

To jednak nie jedyne lodowisko, które powstaje na terenie Nowego Sącza. Dużo większe i nowocześniejsze rośnie przy ulicy Nadbrzeżnej na terenach MOSIR-u. Obiekt będzie zadaszony. Latem i wiosną ma się zamieniać w boisko sportowe.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Można już przygotowywać łyżwy! W grudniu ruszą sztuczne lodowiska w Nowym Sączu